Bilde
Annonsørinnhold

Sommer hele året med kremen av iskrem – og best i test-softis*!

For en sommer vi fikk – sol, smil og softis i verdensklasse. Smakstester bekreftet også: Vi har den beste softisen i landet*. Og hvem sier softissesongen er over? Bruk folkefavoritten softis til å lage lønnsomme konsepter på utsalgsstedet ditt ut året.

  *Kilde: Forbrukertest gjennomført som blindtest av Norstat, juni 2025, 163 deltakere  

** Kilde: Norstat Express, Spørreundersøkelse med 307 deltakere oktober 2025  

 

Prøv vår ferske softismix!

Kremen av iskrem fortjener hjemmelagde sauser og syltetøy

På iskremfabrikken i Kristiansand lager vi våre egne sauser, sjokolader, krokan og syltetøy. Summen er smaken av kremen av iskrem som nordmenn elsker. Hva med en klassisk softis toppet med vår hjemmelagde krokan og jordbærsyltetøy?

 

 

 

Topping

 

Årets småisnyheter!

Årets småisnyheter ble svært godt mottatt i markedet, og flere av nyhetene fikk sterke resultater i smakstest***.

 

***Iskremtest i VG, mai 2025

Årets småisnyheter!

 

Desserter i toppklasse

Vår fagsjef for Horeca, Knut Harald, er prisvinnende konditor og chocolatier med flere år på konditorlandslaget. Han hjelper våre kunder sette sammen både enkle og imponerende kreasjoner som smaker av verdensklasse. Sammen med kunden skaper vi de beste iskremopplevelsene!

 

 

I fjor feiret vi 100 år – vi går for minst 100 år til – sammen med dere.

 

Takk for tilliten!


Artikkelbilde Utforsk en verden av småretter

I en verden med økende kostnader og bekymringer er det viktigere enn noen gang å kunne finne en måte å koble av og kose seg på, og da er det perfekt med noen gode snackingprodukter! Snacking er sosialt, enkelt og rimelig. Ved å tilby et godt utvalgt fra vårt rikholdige sortiment av snacking, dipper og andre godbiter øker du omsetningen, og får mer fornøyde kunder.

Artikkelbilde Magiske juledesserter med iskrem fra Hennig-Olsen

Her er våre beste tips til å løfte julens dessertmeny: med kremen av iskrem som base kan du enkelt lage klassiske og kreative juledesserter.

Artikkelbilde Salatbar

Har du salatbar på ditt serveringssted? Få inspirasjon her til å forbedre tilbudet!

Artikkelbilde Smarte løsninger, god butikk og veldig godt

Norge det landet i verden som spiser mest pizza. Det er jo en markedsundersøkelse med et godt pizzagrunnlag!

Artikkelbilde Lag en fin ostetallerken!

Ost passer utmerket som forrett, dessert eller kun for kos! Nora Krogstad som er konditor og landslagskokk viser hvordan man kan sette sammen en fin ostetallerken som avslutning på et godt måltid!