Yrende liv på Salt art and music i Oslo

Salt art and music ligger fint til i Oslo, helt nede ved sjøen med utsikt til Operaen og Hovedøya.

 

Med foodtrucks og mange barer er det mulig å både spise og drikke godt. I gjennomsnitt har de 3-4 arrangementer hver dag. I en labyrint av bygninger og barer finner du flere steder du kan sitte inne og ute, og badstuer til alt fra fire til 100 mennesker. Lurer du på hva du skal finne på i Oslo, er en tur innom Salt et must. 

 

Barsjef på Salt, Simon Relsted møter oss med åpne armer og viser oss rundt på hele området. De har bygget om en del, og vi kommer stadig innom nye barer, serveringssteder, scener og badstuer. Ute er det god plass både under tak og under åpen himmel. 

 

Under pandemien hadde de lov til å ha 800 gjester på det meste, mens nå når alle restriksjoner er borte, er det plass til 2-3000 mennesker på en gang. 

 

Kundekonsulent hos ASKO Servering, Jon Lervold, forteller at de har økt innkjøpsvolumet ekstremt mye, og Barsjef Simon sier de har veldig mye trafikk. Stedet går kjempebra!  Det er flere foodtrucks på området, og vi får hilse på Johanna på Cajun et lite øyeblikk før hun må løpe tilbake fordi de har mye å gjøre. 

 

Er du også nysgjerrig på Salt, ta en tur innom. 

 

https://www.salted.no/

 

 

Stig-Jon-Simon.jpg

 

F.v. Stig Sørensen, Salgssjef i ASKO Servering, Simon Relsted, Barsjef på Salt og Jon Lervold, kundekonsulent i ASKO Servering.