Søknadsfrist 1. mai - bli med ASKO Servering til Kokke-VM i Luxembourg!
ASKO Servering reiser til Culinary World Cup (Kokke-VM) i Luxembourg 22.–26. november 2026 for å heie frem De Norske Kokkelandslagene – og nå inviterer vi 12 lærlinger til å bli med på turen.
Er dette noe for deg?
Vi ser etter engasjerte kokkelærlinger som brenner for faget sitt, og som ønsker faglig påfyll, inspirasjon og minner for livet. Send oss en kort skriftlig søknad, og en video der du forteller litt om deg selv og hvorfor akkurat du bør få bli med til Kokke-VM.
Søknaden legges inn her: 👉 Klikk her for å søke
Videoen sendes til: askoservering@asko.no
Du må ha fylt 18 år innen utreisedatoen 22. november 2026.
Vi tar også imot søknader og nominasjoner fra serveringssteder som har kokkelærlinger, og som mener at nettopp deres lærling fortjener å oppleve denne unike bransjebegivenheten.
Viktig med rekruttering
I ASKO Servering er vi opptatt av rekruttering til serveringsbransjen. Vi er stolt sponsor til Norske Kokkers Landsforening og De Norske Kokkelandslagene, og er aktivt involvert i Stiftelsen for rekruttering til restaurant- og matfag.
Vi mener det er viktig å gi lærlinger muligheten til å delta på spennende og betydningsfulle arrangementer i bransjen. Derfor gleder vi oss nå til å invitere med oss dyktige, nysgjerrige og engasjerte lærlinger til Kokke-VM i Luxembourg.
Vi garanterer en opplevelse utenom det vanlige!
Søknadsfrist: 1. mai 2026
👉 Klikk her for å søke